Hydro Dynamic 2015


OVERALL F

Pl. Firstname Lastname Nat Class AP STA RP STA Card STA Points STA Com. STA Disc AP RP Card Points Comment Points total
1 Katarina ZUBCIC HR Main 0:01 5:09 White 61.8 OK DYN 5 m 205 m White 102.5 OK 164.3
2 Vendula Strachtova CZ Main 5:05 6:31 White 78.2 OK DYN 120 m 155 m White 77.5 OK 155.7
3 Marianne WENIGHOFER AT Main 4:20 5:22 White 64.4 OK DYN 95 m 134 m White 67.0 OK 131.4
4 Barbara JESCHKE DE Main 4:03 4:56 White 59.2 OK DYN 113 m 134 m White 67.0 OK 126.2
5 Bernadette SCHILDORFER AT Main 0:01 4:51 White 58.2 OK DYN 50 m 127 m White 63.5 OK 121.7
6 Doris HOVERMANN DE Main 0:10 5:46 White 69.2 OK DYN 50 m 104 m White 52.0 OK 121.2
7 Rebecca COALES UK Main 1:00 0:00 Red 0.0 DNS DYN 101 m 167 m White 83.5 OK 83.5
8 Alena KONESNA CZ Main 4:12 0:00 Red 0.0 DNS DNF 110 m 0 m Red 0.0 DNS 0.0



OVERALL M

Pl. Firstname Lastname Nat Class AP STA RP STA Card STA Points STA Com. STA Disc AP RP Card Points Comment Points total
1 Petr VALA CZ Main 1:00 6:21 White 76.2 OK DYN 160 m 207 m White 103.5 OK 179.7
2 Michal Risian CZ Main 3:30 6:15 White 75.0 OK DYN 160 m 204 m White 102.0 OK 177.0
3 Kresimir ZUBCIC HR Main 0:01 5:22 White 64.4 OK DYN 100 m 181 m White 90.5 OK 154.9
4 Willi HOFFMANN DE Main 4:00 6:05 White 73.0 OK DYN 100 m 154 m White 77.0 OK 150.0
5 Markus HELM AT Main 2:30 5:39 White 67.8 OK DYN 80 m 158 m White 79.0 OK 146.8
6 Ralph STAUDIGL AT Main 1:00 5:31 White 66.2 OK DYN 60 m 127 m White 63.5 OK 129.7
7 MALI Martin SI Main 1:01 4:34 White 54.8 OK DYN 101 m 137 m White 68.5 OK 123.3
8 Thomas OBERHUBER AT Main 0:01 5:13 White 62.6 OK DYN 101 m 119 m White 59.5 OK 122.1
9 Petr OSTRIZEK CZE Main 1:01 5:03 White 60.6 OK DYN 50 m 111 m White 55.5 OK 116.1
10 Goran COLAK HR Main :0 :0 DYN 1 m 213 m White 106.5 OK 106.5
11 Andrej ROPRET SI Main 0:01 0:00 Red 0.0 DNS DYN 140 m 213 m White 106.5 OK 106.5
12 Matej BERGOC SI Main :0 :0 DYN 27 m 200 m White 100.0 OK 100.0
13 Christian FÖTINGER AT Main 3:51 5:37 White 67.4 OK DNF 4 m 55 m White 27.5 OK 94.9
14 Martin DUBIEL DE Main 3:00 4:34 White 54.8 OK DNF 60 m 77 m White 38.5 OK 93.3
15 Andreas BLASCHEGG AT Main 3:30 4:14 White 50.8 OK DYN 70 m 84 m White 42.0 OK 92.8
16 Budimir Buda SOBAT HR Main 3:00 6:41 Red 0.0 Airways DYN 93 m 162 m White 81.0 OK 81.0
17 Mihovil TURCINOVIC HR Main 3:30 5:26 White 65.2 OK DYN 140 m 208 m Red 0.0 DQBO 65.2
18 Patrick Thümmler DE Main 0:30 0:00 Red 0.0 DQ (LR) DYN 100 m 129 m White 64.5 OK 64.5
19 Eugeny SAUROV RU Main 4:00 4:50 White 58.0 OK DYN 100 m 175 m Red 0.0 Airways, BO, +1,5m 58.0
20 Walter MANNSBERGER AT Main :0 :0 DYN 51 m 100 m White 50.0 OK 50.0
21 Michael Weinold AT Main 3:00 4:01 White 48.2 OK DNF 25 m 0 m Red 0.0 Airways 48.2
22 Ivan Skočibušić HR Main 1:00 0:00 Red 0.0 DQ (LR) DNF 25 m 53 m White 26.5 OK 26.5
23 Bruno SEGVIC HR Main 6:30 0:00 Red 0.0 DNS DYN 111 m 0 m Red 0.0 DNS 0.0
24 Kamil VYSTEJN CZ Main 5:00 0:00 Red 0.0 DNS DYN 101 m 0 m Red 0.0 DNS 0.0
25 Wolfgang Hagleitner AT Main 5:00 0:00 Red 0.0 DNS DNF 103 m 0 m Red 0.0 DNS 0.0
26 Robert TASIC SI Main 1:01 0:00 Red 0.0 DNS DYN 100 m 0 m Red 0.0 DNS 0.0
27 Zan PETEK SI Main 0:01 0:00 Red 0.0 DNS DYN 25 m 0 m Red 0.0 DNS 0.0