Tyrolean Apnea Cup 2017


OVERALL F

Pl. Firstname Lastname Nat Class AP STA RP STA Card STA Points STA Com. STA Disc AP RP Card Points Comment Points total
1 Veronika Dittes AUT Main 5:05 7:00 White 84.0 OK DNF 51 m 95 m White 47.5 OK 131.5
2 Dagmar Andres-Brümmer GER Main 0:10 5:03 White 60.6 OK DNF 60 m 113 m White 56.5 OK 117.1
3 Maria Kedwani-Künßberg AUT Main 3:01 4:38 White 55.6 OK DNF 52 m 108 m White 54.0 OK 109.6
4 Barbara Jeschke GER Main 4:01 4:02 White 48.4 OK DNF 81 m 89 m White 44.5 OK 92.9
5 Anke Immelmann GER Main 3:00 5:01 White 60.2 Ok DNF 30 m 63 m White 31.5 OK 91.7
6 Sabine Buchberger AUT Main 1:30 3:38 White 43.6 Ok DNF 51 m 85 m White 42.5 OK 86.1
7 Helena Beninger AUT Main 0:01 4:14 White 50.8 OK DNF 60 m 62 m White 31.0 OK 81.8
8 Anita Preisler AUT Main 1:00 3:55 White 47.0 OK DNF 25 m 54 m White 27.0 OK 74.0
9 Andrea Schider AUT Main 3:00 3:21 White 40.2 DNF 50 m 55 m White 27.5 OK 67.7
10 Svenja Hirschhausen GER New 0:30 3:24 White 40.8 OK DNF 25 m 53 m White 26.5 OK 67.3
11 Stephanie Aichner AUT Main 4:42 5:17 White 63.4 DNF 82 m 103 m Red 0.0 DQBO 63.4
12 Victoria Oehme GER New 0:40 0:00 Red 0.0 No show DNF 50 m 0 m Red 0.0 DNS 0.0



OVERALL M

Pl. Firstname Lastname Nat Class AP STA RP STA Card STA Points STA Com. STA Disc AP RP Card Points Comment Points total
1 Andrej Ropret SLO Main 0:01 7:42 White 92.4 OK DNF 100 m 158 m White 79.0 OK 171.4
2 Robert Woltmann GER Main 0:01 6:02 White 72.4 OK DNF 1 m 174 m White 87.0 OK 159.4
3 Willi Hoffmann GER Main 0:01 7:14 White 86.8 OK DNF 1 m 125 m White 62.5 OK 149.3
4 Peter Durdik SVK Main 0:01 7:26 White 89.2 OK DNF 80 m 114 m White 57.0 OK 146.2
5 Jens Stoezner GER Main 0:01 5:39 White 67.8 Ok DNF 120 m 140 m White 70.0 OK 137.8
6 Roland Rogenmoser SUI Main 4:31 6:10 White 74.0 Ok DNF 65 m 121 m White 60.5 OK 134.5
7 Thomas Plum GER New 3:30 5:11 White 62.2 Ok DNF 80 m 128 m White 64.0 OK 126.2
8 Petek Žan SLO Main 3:00 5:15 White 63.0 OK DNF 85 m 103 m White 51.5 OK 114.5
9 Ralph Staudigl AUT Main 4:00 5:47 White 69.4 OK DNF 50 m 90 m White 45.0 OK 114.4
10 Robert Grošeta SLO Main 0:30 4:35 White 55.0 OK DNF 101 m 112 m White 56.0 OK 111.0
11 Matthias Teubner GER Main 0:03 5:04 White 60.8 DNF 55 m 90 m White 45.0 OK 105.8
12 Hans-Jürgen Lenzen GER Main 2:30 5:06 White 61.2 OK DNF 50 m 75 m White 37.5 OK 98.7
13 Kai Kipfmüller GER Main 4:20 4:24 White 52.8 Ok DNF 60 m 80 m White 40.0 OK 92.8
14 Sven Auer GER New 4:00 4:25 White 53.0 DNF 40 m 66 m White 33.0 OK 86.0
15 Martin Schulzki GER New 1:00 2:55 White 35.0 OK DNF 25 m 84 m White 42.0 OK 77.0
16 Markus Wurm AUT Main 4:30 5:35 White 67.0 OK DNF 50 m 84 m Red 0.0 dqsp 67.0
17 Max Hilzensauer AUT New 2:00 3:45 White 45.0 DNF 5 m 44 m White 22.0 Ok 67.0
18 Wolf Hilzensauer AUT Main 4:30 4:31 White 54.2 DNF 75 m 109 m Red 0.0 DQBO 54.2
19 Heinz Kirschner GER Main 4:30 5:38 Red 0.0 Sp fehlt DNF 60 m 88 m White 44.0 OK 44.0
20 Carlo Weller GER Main 2:00 0:00 Red 0.0 DNS DNF 25 m 50 m White 25.0 OK 25.0
21 Walter Mannsberger AUT Main 1:00 2:01 White 24.2 DNF 50 m 75 m White 0.0 OK 24.2
22 Thomas Oberhuber AUT Main 0:01 0:00 Red 0.0 Noseclip DNF 103 m 0 m Red 0.0 DNS 0.0



© 2012-2015 Sebastian Schneider