AIDA Czech National Championship 2018


STARTLIST STA

Disc ID Firstname Lastname Class Nat AP WU OT Lane
STA 13 Michal Dabrowski Main POL 0:01 09:25 10:10 A
STA 15 Aliaksandr Bobryshau Main BLR 0:01 09:25 10:10 B
STA 24 Jan Urbánek Main CZE 0:01 09:25 10:10 C
STA 31 Hana Bílá Main CZE 0:01 09:25 10:10 D
STA 28 Radomír Kupčík New CZE 0:01 09:25 10:10 E
STA 32 David Vencl Main CZE 0:01 09:37 10:22 A
STA 33 Maria Unverricht Main GER 0:01 09:37 10:22 B
STA 36 Kateřina Šuranská Main CZE 0:01 09:37 10:22 C
STA 53 Žan Petek Main SLO 0:01 09:37 10:22 D
STA 25 Patrik Poduška New CZE 0:01 09:37 10:22 E
STA 43 Mateusz Malina Main POL 0:02 09:49 10:34 A
STA 50 Vita Kremser Main SLO 0:02 09:49 10:34 B
STA 47 Jansen van Rensburg Main GBR 0:03 09:49 10:34 C
STA 56 Alan Pavlič Main SLO 0:05 09:49 10:34 D
STA 41 Světlana Novotková New CZE 0:30 09:49 10:34 E
STA 5 Jan Martinčík Main CZE 0:10 10:01 10:46 A
STA 38 Lukáš Pavlovec Main CZE 0:10 10:01 10:46 B
STA 39 Karol Karcz Main POL 0:10 10:01 10:46 C
STA 3 Julie Kozerská Main POL 0:15 10:01 10:46 D
STA 45 Vít Heblt New CZE 0:30 10:01 10:46 E
STA 49 Martin Cvikl Main SLO 0:15 10:13 10:58 A
STA 21 Peter Durdík Main SVK 1:00 10:13 10:58 B
STA 27 Daniela Dvorská Main SVK 1:00 10:13 10:58 C
STA 2 Kamil Blažek Main CZE 2:00 10:13 10:58 D
STA 57 Vladimíra Jasanská New CZE 1:30 10:13 10:58 E
STA 20 Martin Zajac Main SVK 2:00 10:25 11:10 A
STA 17 Daniel Doktor Main CZE 2:10 10:25 11:10 B
STA 7 Edita Vašíčková Main CZE 2:15 10:25 11:10 C
STA 14 Halina Bobryshava Main BLR 2:30 10:25 11:10 D
STA 54 Martin Čítek New CZE 2:10 10:25 11:10 E
STA 37 Michal Šuranský Main CZE 2:30 10:37 11:22 A
STA 18 Radek Dvořák Main CZE 2:45 10:37 11:22 B
STA 52 Michal Hrdý Main CZE 2:45 10:37 11:22 C
STA 19 Marius Nogueras Main SPA 3:00 10:37 11:22 D
STA 29 Jan Jasanský New CZE 2:30 10:37 11:22 E
STA 23 Rebeka Starková Main CZE 3:00 10:49 11:34 A
STA 30 Patrik Vrábel Main CZE 3:00 10:49 11:34 B
STA 55 Cornelius Friesendorf Main GER 3:05 10:49 11:34 C
STA 8 Florian Grauer Main GER 3:30 10:49 11:34 D
STA 10 Martin Šiman New CZE 3:45 10:49 11:34 E
STA 6 David Kohutič Main CZE 3:30 11:01 11:46 A
STA 40 Mojca Habermann Main SLO 3:33 11:01 11:46 B
STA 22 Jindřiška Zajacová Main CZE 3:50 11:01 11:46 C
STA 16 Pavel Soukup Main CZE 4:00 11:01 11:46 D
STA 51 Petr Potěšil New CZE 4:03 11:01 11:46 E
STA 35 Kamil Vyštejn Main CZE 4:00 11:13 11:58 A
STA 34 Lukáš Matějovský Main CZE 4:02 11:13 11:58 B
STA 4 Petr Vala Main CZE 4:05 11:13 11:58 C
STA 11 Martin Ruman Main SVK 4:30 11:13 11:58 D
STA 48 Vítězslav Vespalec New CZE 4:30 11:25 12:10 A
STA 9 Michal Bochenek Main POL 4:45 11:25 12:10 B
STA 26 Milan Wilczák Main CZE 5:00 11:25 12:10 C
STA 44 Jan Melichar Main CZE 5:00 11:25 12:10 D
STA 46 Radovan Boško Main CZE 5:00 11:37 12:22 A
STA 58 Willi Hoffmann Main GER 7:00 11:37 12:22 B



STARTLIST DYN/DNF

Disc ID Firstname Lastname Class Nat AP WU OT Lane
DYN 1 Vojtěch Novák Main CZE 1m 13:15 14:00 A
DYN 20 Martin Zajac Main SVK 1m 13:15 14:00 B
DYN 28 Radomír Kupčík New CZE 1m 13:15 14:00 C
DYN 40 Mojca Habermann Main SLO 1m 13:15 14:00 D
DYN 53 Žan Petek Main SLO 1m 13:23 14:08 A
DYN 25 Patrik Poduška New CZE 1m 13:23 14:08 B
DYN 47 Jansen van Rensburg Main GBR 5m 13:23 14:08 C
DYN 15 Aliaksandr Bobryshau Main BLR 10m 13:23 14:08 D
DYN 27 Daniela Dvorská Main SVK 25m 13:31 14:16 A
DYN 45 Vít Heblt New CZE 30m 13:31 14:16 B
DYN 57 Vladimíra Jasanská New CZE 30m 13:31 14:16 C
DYN 5 Jan Martinčík Main CZE 50m 13:31 14:16 D
DYN 7 Edita Vašíčková Main CZE 50m 13:39 14:24 A
DYN 19 Marius Nogueras Main SPA 50m 13:39 14:24 B
DYN 30 Patrik Vrábel Main CZE 50m 13:39 14:24 C
DYN 41 Světlana Novotková New CZE 50m 13:39 14:24 D
DYN 52 Michal Hrdý Main CZE 50m 13:47 14:32 A
DYN 54 Martin Čítek New CZE 50m 13:47 14:32 B
DYN 17 Daniel Doktor Main CZE 51m 13:47 14:32 C
DYN 2 Kamil Blažek Main CZE 55m 13:47 14:32 D
DYN 33 Maria Unverricht Main GER 56m 13:55 14:40 A
DYN 8 Florian Grauer Main GER 60m 13:55 14:40 B
DYN 46 Radovan Boško Main CZE 60m 13:55 14:40 C
DYN 23 Rebeka Starková Main CZE 70m 13:55 14:40 D
DYN 38 Lukáš Pavlovec Main CZE 70m 14:03 14:48 A
DYN 10 Martin Šiman New CZE 75m 14:03 14:48 B
DYN 55 Cornelius Friesendorf Main GER 78m 14:03 14:48 C
DYN 31 Hana Bílá Main CZE 80m 14:03 14:48 D
DYN 48 Vítězslav Vespalec New CZE 80m 14:11 14:56 A
DYN 26 Milan Wilczák Main CZE 90m 14:11 14:56 B
DYN 6 David Kohutič Main CZE 90m 14:11 14:56 C
DYN 14 Halina Bobryshava Main BLR 100m 14:11 14:56 D
DYN 16 Pavel Soukup Main CZE 100m 14:29 15:14 A
DYN 24 Jan Urbánek Main CZE 100m 14:29 15:14 B
DYN 29 Jan Jasanský New CZE 100m 14:29 15:14 C
DYN 34 Lukáš Matějovský Main CZE 100m 14:29 15:14 D
DYN 18 Radek Dvořák Main CZE 101m 14:37 15:22 A
DYN 51 Petr Potěšil New CZE 101m 14:37 15:22 B
DYN 56 Alan Pavlič Main SLO 101m 14:37 15:22 C
DYN 44 Jan Melichar Main CZE 103m 14:37 15:22 D
DYN 22 Jindřiška Zajacová Main CZE 105m 14:45 15:30 A
DYN 36 Kateřina Šuranská Main CZE 110m 14:45 15:30 B
DYN 21 Peter Durdík Main SVK 120m 14:45 15:30 C
DYN 37 Michal Šuranský Main CZE 120m 14:45 15:30 D
DYN 11 Martin Ruman Main SVK 130m 14:53 15:38 A
DYN 35 Kamil Vyštejn Main CZE 140m 14:53 15:38 B
DYN 32 David Vencl Main CZE 149m 14:53 15:38 C
DYN 3 Julie Kozerská Main POL 150m 14:53 15:38 D
DYN 50 Vita Kremser Main SLO 151m 15:01 15:46 A
DYN 49 Martin Cvikl Main SLO 160m 15:01 15:46 B
DYN 4 Petr Vala Main CZE 161m 15:01 15:46 C
DYN 13 Michal Dabrowski Main POL 161m 15:01 15:46 D
DYN 39 Karol Karcz Main POL 170m 15:09 15:54 A
DYN 9 Michal Bochenek Main POL 173m 15:09 15:54 B
DYN 58 Willi Hoffmann Main GER 180m 15:09 15:54 C
DYN 43 Mateusz Malina Main POL 200m 15:09 15:54 D